Menu

Systemy alarmowe

23 września 2016 - Instalacja systemów alarmowych
Systemy alarmowe

SYSTEMY ALARMOWE

Dla osób prywatnych, a także dla firm oraz różnego rodzaju instytucji, którym w sposób szczególny zależy na zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa wewnątrz domu, na terenie zakładu pracy lub biura, oferujemy inteligentne systemy alarmowe SATEL. W ramach świadczonych usług dokonamy wstępnej analizy kosztów wykonania systemu alarmowego na terenie danego obiektu, pomożemy w wyborze odpowiedniej klasy sprzętu i liczby urządzeń alarmowych, zajmiemy się ich montażem oraz konfiguracją. Poza tym udzielmy praktycznych porad i przeszkolimy użytkowników w zakresie obsługi założonego systemu alarmowego.

Alarmy, jakie zakładamy, to urządzenia niezawodne w działaniu, bardzo trwałe i proste w obsłudze. Jest to polski sprzęt marki SATEL, jednego z największych krajowych producentów inteligentnych systemów alarmowych. W ramach dodatkowej usługi, zainstalowane systemy alarmowe możemy zintegrować z istniejącym lub dopiero budowanym systemem monitoringu wizyjnego, dla jeszcze większej poprawy bezpieczeństwa na terenie danego obiektu.

INTELIGENTNE SYSTEMY ALARMOWE

Alarmy to jeden z popularnych i stosunkowo tanich sposobów na zabezpieczenie domu, siedziby firmy czy sklepu przede przez zakusami włamywaczy, a także przed innego rodzaju zagrożeniami tj. pożar. Inteligentne systemy alarmowe to jednak coś więcej niż prosty alarm dźwiękowy. Tego typu systemy to połączenie wielu różnych elementów automatyki domowej i klasycznego systemu alarmowego w jedną całość. Działa to chociażby w ten sposób, że wychodząc z domu i włączając alarm, automatyczne wyłączamy całe oświetlenie w domu lub inne domowe urządzenia podłączone do centrum sterowania domową automatyką tj. telewizor, ekspres ciśnieniowy, kuchenka elektryczna.

Inteligentne systemy alarmowe to także możliwość ustawienia automatycznego włączania i wyłączania oświetlenia w domu lub przed domem, automatycznego zasuwania i rozsuwania rolet, otwierania bramy garażowej, a nawet domykania okien czy drzwi, jeśli wyposażymy je w dodatkową automatykę. Poza tym centralne sterowanie domową automatyką pozwala również na zdalne zarządzenie klimatyzacją czy ogrzewaniem. Inteligentne systemy alarmowe pozwalają również na sprawne zarządzenie domową automatyką na odległość, na przykład wtedy, gdy jesteśmy na urlopie lub na wyjeździe służbowym. Za pośrednictwem smartfona lub laptopa wyposażonego w specjalną aplikację możemy w zdalny sposób włączać lub wyłączać różne domowe urządzenia podłączone do centrali sterowania domową automatyką.

Dużą zaletą dla osób, które często przebywają za domem, jest funkcja symulowania obecności, w którą wyposażone są praktycznie wszystkie inteligentne systemy alarmowe. Polega to na tym, że niezależnie od tego czy jesteśmy, czy nie jesteśmy w domu, system samodzielnie odsłania żaluzje lub rolety, zapala i gasi światło, włącza i wyłącza telewizje. Komuś, kto przechodzi koło takiego domu wydaje się, że w ktoś w tym domu mieszka. Tymczasem jego domownicy mogą być w tym momencie na drugim końcu świata.

Najważniejsze marki produkujące czujniki alarmowe:

Firma Instalcom Monitoring Alarmy Usługi informatyczne Komputery Instalacje elektryczne serwis komputerowy Informatyk programy dla firm.  Usługi wykonujemy na terenie gminy Łosice, Siedlce, Mińsk Mazowiecki,Biała Podlaska, Warszawa, Sokołów Podlaski, Siemiatycze Łuków. Dojazd do klienta całe województwo mazowieckie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *