Menu

Monitoring CCTV

23 września 2016 - Instalacja monitoringu
Monitoring CCTV

Monitoring CCTV

Obecnie na rynku funkcjonują obok siebie dwa systemy monitoringu. Starszy, monitoring analogowy oraz nowszy i szybko rozwijający się monitoring cyfrowy. Monitoring cyfrowy, określany również mianem monitoringu sieciowego lub IP, bazuje na nowej generacji urządzeń, kamer i rejestratorów cyfrowych, które mogą zapewnić dużo lepszą jakość obrazu. Jedynym ograniczeniem pozostają w tym przypadku zastosowane w kamerach i rejestratorach rozwiązania techniczne.

Dzięki dynamicznemu rozwojowi elektroniki, współczesne kamery cyfrowe wykorzystywane w monitoringu, oferują możliwość rejestrowania obrazu w wysokich rozdzielczościach HD i Full HD, a w droższych wersjach najnowszych kamer nawet w rozdzielczości 4K. Zapis obrazu w wysokich rozdzielczościach to wielki krok naprzód w dziedzinie monitoringu. Monitoring cyfrowy pozwala bowiem na wykonywanie zbliżeń obiektów znacznie oddalonych, ale wciąż pozostających w oku kamery. Co najważniejsze są to zbliżenia bardzo ostre, pozwalające na rozpoznanie twarzy, napisu, rozczytanie numerów tablicy rejestracyjnej samochodu itd. Jeśli planujesz założenie monitoringu w swojej firmie lub w domu, najlepiej postaw właśnie na monitoring cyfrowy, które oferuje płynny obraz najlepszej jakości.

W dzisiejszych czasach zachować anonimowość w miejscu publicznym jest nie lada wyzwaniem. Oko kamery śledzi nasz każdy ruch mając tym samym zapewnić nam bezpieczeństwo. Dobrym przykładem tego, że kamery są wszędzie jest stolica Polski nasza Warszawa, gdzie się nie obejrzymy w centrum Warszawy jest mnóstwo kamer.  Najlepiej strzeżonymi tam miejscami są: dworce, metra, budynki rządkowe i zabytki. Kamery zazwyczaj instalowane są w miejscach łatwo rzucających się w oczy aby odstraszyć potencjalnych włamywaczy, terrorystów itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *