Menu

WZMOCNIENIA GSM

WZMOCNIENIE SYGNAŁU GSM

wzmocnienia gsm

wzmocnienia gsm

Wzmocnienie sygnału GSM jest przeznaczone do poprawy jakości sygnału telefonii komórkowej GSM w budynkach. Wykorzystanie tego systemu znajduje zastosowanie wszedzie tam, gdzie sygnał GSM na zewnątrz budynku jest stabilny natomiast wewnątrz pomieszczeń jest słaby oraz powoduje zerwania połączeń w trakcie rozmowy. Oferowane przez nasza firmę wzmocnienie sygnału GSM eliminuje problem słabego zasięgu, znikania sygnału jak i zrywanych połączeń, podnosząc w ten sposób jakośc świadczonych przez operatorów komórkowych usług. Urządzenie poprawia jakość połączeń głosowych jak i transmisji danych GPRS i EDGE.

 

Wzmocnienie sygnału GSM – schemat instalacji

 

schemat-wzmocnienia-gsm

 

Wzmocnienie sygnału GSM składa się z nastepujących elementów:

Wzmacniacz GSM – jest najważniejszym elementem całego systemu, służy do bezpiecznego przeniesienia sygnału GSM z zewnątrz budynku do jego wnętrza. W kolejnym etapie sygnał ten jest odpowiednio wzmacniany, stabilizowany i rozsyłany wewnątrz budynku za pomocą zestawu anten dookólnych. Rodzaj i parametry wzmacniacza są dobierane do kubatury obszaru, na którym występują problemy z sygnałem GSM.

Antena zewnętrzna kierunkowa – 10-elementowa z wbudowanym symetryzatorem pętlowym, doskonale nadaje się do wzmocnienia sygnału sieci GSM – rozmów i przesyłu danych (usługa GPRS). Antena została wykonana z materiałów bardzo wysokiej jakości – wszystkie części anteny wykonane są z anodowanego aluminium, a elementy stalowe zostały ocynkowane galwanicznie. Mocowanie anteny odbywa się za pomocą cybantu mocowanego do masztu antenowego.

Antena wewnętrzna – tzw. grzybek, jest anteną wewnętrzną dookólną, przeznaczoną do rozprowadzania wzmocnianego sygnału ze wzmacniacza GSM. Antena posiada zysk 3 dBi w paśmie 806-960 oraz 1710-2500 MHz, dzięki czemu doskonale wzmacnia sygnał GSM, DCS jak i UMTS. Antena posiada kompaktowe wymiary, przeznaczona jest głównie do montażu na sufitach podwieszanych lub wykonanych z płyt gipsowo-kartonowych, możliwy jest także montaż ścienny po zastosowaniu specjalnego uchwytu kątowego.

Rozgałężnik-Splitter GSM – służy do rozdzielania wzmocnionego sygnału GSM do wewnętrznych anten dookólnych GSM. Rozgałęźnik pracuje w częstotliwościach od 800 do 2500 MHz. Urządzenie zostało wyposażone w złącza typu „N” kompatybilne ze złączami na wzmacniaczu i antenach. Całkowita długość połączenia pomiędzy rozgałęźnikiem a każdą z anten nie powinna przekraczać 20 m. Należy pamiętać, że każdy metr przewodu tłumi sygnał, co przekłada się na siłę wypromieniowanego sygnału przez antenę wewnętrzną.

Okablowanie H155 – najwyższej jakości kabel koncentryczny H155 o tłumienności 50 Ohm dedykowany do instalacji wzmocnienia sygnału GSM. Kabel posiada certyfikat CE. Charakterzyuje się on bardzo małym tumieniem, co ma znaczący wpływ na jakość wzmocnienia sygnału GSM. Wzmocnienie sygnału GSM wykorzystuje przewody zakończone złączami typu „N”.
Firma Instalcom Monitoring Alarmy Usługi informatyczne Komputery Instalacje elektryczne serwis komputerowy Informatyk programy dla firm.  Usługi wykonujemy na terenie gminy Łosice, Siedlce, Mińsk Mazowiecki,Biała Podlaska, Warszawa, Sokołów Podlaski, Siemiatycze Łuków. Dojazd do klienta całe województwo mazowieckie.

Możliwość komentowania została wyłączona.