Menu

MONITORING SKLEPU

MONITORING SKLEPU

MONITORING SKLEPU

MONITORING SKLEPU

Poprawa ochrony obiektu, zwłaszcza w kwestii minimalizowania szkód związanych z kradzieżami towaru, a także w celu ograniczenia ryzyka włamań i aktów wandalizmu to podstawowy cel instalacji systemów monitoringu w sklepach i różnego rodzaju obiektach handlowych.Monitoring w sklepie to dziś standard wyposażenia obiektów handlowych średniej i dużej wielkości. Dzięki dostępowi do stosunkowo tanich kamer cyfrowych i rejestratorów IP, a także dzięki możliwości zdalnego podglądu obrazu z kamer przez Internet, monitoring w sklepie osiedlowym lub innym niewielkim obiekcie handlowym również stał się opcją wartą głębszej uwagi. Instalacja monitoringu w małym obiekcie nie musi wiązać się z dużymi kosztami, a obsługa systemu zbudowanego na bazie nowoczesnych urządzeń cyfrowych jest wyjątkowo prosta i nie wymaga od użytkownika systemu znajomości szczegółowych zagadnień technicznych. Jeśli chcesz zbudować niedrogi, skuteczny w działaniu i prosty w obsłudze monitoring w sklepie, punkcie handlowym lub lokalu gastronomicznym, jesteśmy do Twoich usług.

OCHRONA BUDYNKÓW

Profesjonalna ochrona budynków składa się z wielu różnych elementów, które w połączeniu ze sobą wpływają na podniesienie poziomu bezpieczeństwa wewnątrz budynku oraz w jego najbliższym otoczeniu. Techniczne elementy systemu zabezpieczeń budynku to przede wszystkim zabezpieczenia wizyjne, systemy alarmowe oraz systemu kontroli dostępu. W przypadku zabezpieczeń wizyjnych mowa o systemach monitoringu, składających się z wielu kamer, które pozwalają na prowadzenie bezpośredniego podglądu całej przestrzeni znajdującej się w polu widzenia obiektywów, a także na zapisywanie tego obrazu w cyklu ciągłym lub alarmowym.

Drugi rodzaj technicznego zabezpieczenia budynku to systemy alarmowe, które ostrzegają przed wtargnięciem na teren danego obiektu osób niepożądanych, a także przed pojawieniem się innego rodzaju zagrożeń, chociażby ognia.

Trzeci rodzaj zabezpieczenia technicznego dedykowany jest dla obiektów wymagających szczególnej ochrony, dysponujących wrażliwymi danymi, zajmujących się produkcją lub sprzedażą niebezpiecznych materiałów itp. W takich budynkach zwykle instaluje się specjalistyczne urządzenia kontroli dostępu, które pozwalają na podzielenie budynku na strefy, z których korzystać mogą jedynie upoważnione do tego osoby/wybrani pracownicy przedsiębiorstwa lub instytucji.


MONITORING MAŁEGO SKLEPU

Coraz większa liczba włamań i kradzieży towarów zmusza właścicieli sklepów do podjęcia działań, mających na celu wyeliminowanie lub przynajmniej ograniczenie tego procederu.

W obiektach, w których obserwowani są ludzie, towary i pieniądze oraz istnieje konieczność ich identyfikacji, najlepiej sprawdzają się kamery kolorowe. Kolor stanowi dodatkowy element rozpoznania. Przy słabym oświetleniu można stosować kamery z reflektorami podczerwieni, które umożliwiają obserwację nawet w całkowitych ciemnościach.

Możliwość komentowania została wyłączona.